Po zajęciach

„KUL-Turysta”
Koło PTTK na KUL

Koło Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego nr 1 przy KUL istnieje od 1953 r., a więc działa już blisko 70 lat. Stwarza możliwości poznania piękna Polski poprzez organizację licznych imprez turystycznych i propagowanie idei krajoznawstwa. Jest to organizacja studencka powołana dla tych osób, które nie chcą ograniczać się tylko do siedzenia na uczelni i przeglądania internetowych portali. Jeśli lubisz podróżować i poznawać nowe miejsca, albo przypomnieć sobie miejsca już znane koniecznie, powinieneś zapisać się do Koła. Będziesz miał możliwość uczestnictwa w wyprawach organizowanych spontanicznie oraz cyklicznie.

Więcej na temat Koła:
https://www.facebook.com/PTTK.KUL
https://www.kul.pl/kolo-pttk-nr-1-przy-kul,11007.html

Rajd Na Wszystkich Świętych – rajd odbywa się od 1982 r. na przełomie października i listopada, najczęściej na terenie Beskidu Niskiego, ale również Bieszczadów i Beskidu Sądeckiego.

Studencki Rajd Roztocze Wiosną – organizowany jest od 1970 r., najczęściej w kwietniu. Odbywa się w różnych częściach Roztocza (Zachodniego, Środkowego i Wschodniego, Południowego). X rajd uzyskał tytuł najlepszej imprezy turystycznej w województwie lubelskim.

Spotkanie z Leszkiem Cichym, himalaistą zdobywcą Korony Ziemi pt. „Nie tylko Mount Everest”


Wieczór kultury tureckiej

Wycieczka
krajoznawczo-turystyczna
na Litwę i Łotwę


Sport amatorski i wyczynowy

Od 1952 r. w ramach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego istnieje Studium Wychowania Fizycznego. Jego zadaniem jest organizowanie programowych i obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego. Studenci mogą wybrać zajęcia w ramach 10 sekcji sportowych, dostępnych dla kobiet i mężczyzn. Są to: piłka siatkowa, badminton, koszykówka tenis stołowy, ergometr wioślarski, tenis ziemny, szachy, trójbój siłowy, wspinaczka sportowa, e-sport. Uniwersytet dysponuje nowoczesnym kompleksem sportowym, w skład którego wchodzą: hala główna widowiskowa z trybunami (podzielona na 3 sektory), sala sportów walk, siłownia, sala fitness, 4 boiska do siatkówki plażowej, 4 kryte korty tenisowe z nawierzchnią ze sztucznej trawy, 2 korty do squasha, boisko wielofunkcyjne (sezonowe, zadaszone, bez ogrzewania), ścianka boulderowa. Służą one też sportowcom wyczynowym zrzeszonym w Akademickim Związku Sportowym KUL. W 2022 r. Związek obchodził stulecie swojej działalności. Nasi studenci zdobywają najwyższe laury na imprezach sportowych w kraju i za granicą.

Więcej na temat sportu na KUL zobacz:
https://www.kul.pl/o-nas,11421.html
https://www.facebook.com/kuazskuljp2/?ref